Bądź jak żółw, nie jak karp.

Witamy serdecznie,

Cóż to była za sobota! Tyle energii, tyle pozytywnych wibracji, tylu ludzi i to jedzenie! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Konferencji ZdrowyUczen.org zarówno pierwszej jaki drugiej edycji. Bardzo się cieszymy, że jest tyle osób, które chcą zmian w żywieniu dzieci i młodzieży, które widzą taką potrzebę -  dla nas to dowód na sensowność naszej działalności, dla uczestników, mam nadzieję, potwierdzenie, że warto i , że nie jest się samemu we wdrażaniu zdrowego żywienia. Taka konferencja to zawsze wymiana doświadczeń, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, spotkania ludzi podobnie myślących – czas zleciał tak szybko, że aż niepostrzeżenie. Już niedługo na stronie internetowej zdrowyuczen.org będzie można pobrać materiały i obejrzeć fotorelację.

W tym tygodniu pomyślmy o oddechu – to w ramach oczekiwania na wiosnę i małych kroczków ku oczyszczaniu siebie. Bo oczyszczanie organizmu to nie tylko heroiczne posty, spektakularne ozdrowienia, to także codzienne drobne gesty tylko dla siebie. Oddech, a może ściślej wydech to jeden z najlepszych sposobów na pozbywanie się toksyn. Nie zauważalny, bo towarzyszy nam zawsze i wszędzie nawet jak tego nie wiemy, nie kontrolujemy. Kiedy tak nabraliście powietrza w płuca, że aż bolało? Może właśnie teraz? Zazwyczaj oddychamy płytko czasem za szybko, często całe tygodnie nie nabieramy powietrza pełną piersią. Tak więc zarządzam detoks oddechowy – postarajcie się chociaż ze dwa razy dziennie „napompować” wasze płuca i i wyrzucić z siebie niepotrzebny balast. Oddech może nas pięknie udrożnić. Podobno to dzięki dokładnemu oddechowi, jaki wykonują żółwie (powoli, pełnym oddechem) żyją tak długo, a my czasem łykamy powietrze jak nie przymierzając nieszczęsne karpie przed wigilią.

Wiosennie też na naszym blogu kulinarnym Gotuj z Orkiszowymi, a tam czeka na Was koktajl z trawy jęczmiennej z avocado.

W najbliższy czwartek zapraszamy na degustację wędlin z Polskich Eko Zagród w godzinach 12.00 – 17.00. To już okazja to wyboru wędlin na święta, żeby było nie tylko smacznie, ale i zdrowo.

W tym tygodniu przypada dzień rabatu dla wszystkich i na wszystko – zaglądajcie 17.02 – promocja oczywiście dotyczy również zamówień internetowych.

Bardzo się cieszymy, że zaglądacie i uczestniczycie tak licznie w naszych wykładach i warsztatach. W tym tygodniu polecamy jeszcze jutrzejszy wykład Magdaleny Lubiewskiej „Choroby stawów”, a w sobotę warsztat dla wszystkich, którzy borykają się z alergicznymi chorobami skóry. Dorota Łapa poza praktycznym warsztatem gotowania wskaże domowe zabiegi, które są niezwykle pomocne w leczeniu AZS-u. Z tej okazji utrzymujemy rabat 5% na Złoto z rokitnika.

Za trzy tygodnie będziemy mieli okazję gościć Bartosza Chmielnickiego, który po raz pierwszy będzie prowadził u nas seminarium pt. „Fizjologia narządowa -  Zang Fu wg TCM”. Kolejna wizyta w sierpniu i wtedy zajmiemy się „Diagnozą z wywiadu” – szczegóły już wkrótce.

Jeśli tej wiosny chcielibyście wziąć udział w wyjazdowym oczyszczaniu organizmu to zapraszamy serdecznie na stronę oczyscorganizm.pl – tam znajdziecie potrzebne informacje i terminy. Wiosna nad morzem jest taka piękna, że powietrza nabiera się w płuca do samego końca, aż do totalnego natlenienia.

Skupienia nad oddechem życzy

Zespół Orkiszowych Pól.