BEZPŁATNE: Ćwiczenia QiGong - zyskaj poczucie wolności.

Daty i miejsca BEZPŁATNYCH spotkań:

  • 13 czerwca (środa) godz. 17:30 - ul. Strzeszyńska 76
  • 14 czerwca (czwartek) godz. 17:30 - os. Batorego 79a/u4
  • 20 czerwca (środa) godz. 17:30 - ul. Strzeszyńska 76
  • 21 czerwca (czwartek) godz. 17:30 - os. Batorego 79a/u4

QiGong – „Cóż to takiego?” - pyta wielu.

Można powiedzieć po prostu – dział Medycyny Chińskiej. Można również – ćwiczenia dla poprawy zdrowia refundowane w niektórych europejskich krajach. Ale jest to również otwieranie serca i umysłu, pozbycie się strachu i zyskanie poczucia wolności, wiary w siebie, umiejętności spoglądania na wszystko z szerszej perspektywy.

Najprościej jednak mówiąc, qigong to ćwiczenia składające się z odpowiedniego ruchu - postawy ciała, oddechu i pracy umysłu.

Przez wiele tysięcy lat utrzymywano w tajemnicy wiedzę o qigong. Dopiero w ostatnich dziesięcioleciach badania, studia nad qigong bardzo się rozwinęły. Najdłużej ze wszystkich badaniami tymi zajmują się lekarze. Efektem studiów nad tym, jak zachowuje się Qi (energia) w ludzkim ciele jest akupunktura, akupresura, masaż, ziołolecznictwo oraz Qigong – działy Medycyny Chińskiej.

Wg Medycyny Chińskiej o zdrowiu mówimy wtedy, kiedy zachowana jest równowaga między energią, która nas otacza a tą, która krąży w ciele każdego człowieka. Jeżeli z jakiś powodów (np. stres, niehigieniczny tryb życia, złe nawyki żywieniowe) przepływ tej energii zostaje zakłócony, tworzą się blokady i organizm choruje. Celem treningu qigong jest likwidacja tych blokad i pozwolenie organizmowi na samoregulację, powrót do równowagi, harmonii – wszak zdrowie to nie tylko brak choroby. Dlatego qigong jest zarówno dla chorych, jak i dla zdrowych.

Można by długo wymieniać korzyści jakie daje regularny trening. Zamiast tego proponujemy Wam odczucie ich na sobie.

Dołącz do wydarzenia na naszym Facebooku ;)

Prowadząca: Wioletta Jaworska – uczennica Mistrzyni Daisy Lee, autorki Qigongu kobiecego Promienny Lotos. Odbyła kurs instruktorski pozwalający na przekazywanie tej pełnej mocy formy wszystkim kobietom. Różnych form Qigongu uczyła i nadal uczy się na kursach i warsztatach u Rafała Beckera, dr Yuhong Xie, Francesca Garripoli.

„Kilka lat temu zasugerowano mi ćwiczenia Qigong, a konkretnie Qigong dla kobiet Promienny Lotos. Początkowo poszukiwałam, nie bardzo rozumiałam, Promiennego Lotosu nie znalazłam. Spotkanie z Rafałem Beckerem i Shaolińskim Qigongiem odmieniło wszystko. Trafiłam na Mistrza, dzięki któremu zobaczyłam, jak dobrze można funkcjonować w naszym zbyt dynamicznym świecie. Pomagały mi w tym ćwiczenia Qigong. Rozpoczął się proces i poszukiwanie. Uczęszczałam na różne warsztaty mistrzów Qigong, aby w końcu trafić na Francesca Garripoli i Daisy Lee. Dzięki nim obudziło się moje serce. To jest moja droga. Rozumiem, czuję i wyraźnie odczuwam działanie Qigong nie tylko na ciało. Nic do tej pory nie miało takiej mocy równoważącej mnie jak Qigong. Szczególnie bliski jest mi Qigong dedykowany kobietom, stworzony przez Daisy Lee. Już sama nazwa tego systemu – Promienny Lotos – jest dla mnie symbolem prawdziwego, mądrego życia."

 

Organizator w przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób na wydarzenie zastrzega sobie możliwość jego odwołania.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!