Czy muszę musieć?

Witamy serdecznie,

Gotowi na kolejne zadanie? Te nasze ostanie ćwiczenia (oddech, myśl, sen, woda) mają nas ukierunkować na nas samych, na uważność siebie na bycie tu i teraz. W tym tygodniu coś co jest przekleństwem naszych czasów – wyraz „muszę”. Ile razy już dzisiaj padło to słowo? „Muszę” powtarzane jest jak mantra, jak znak interpunkcyjny w zdaniu. „Muszę” jest w dobrym tonie, „muszę” daje może poczucie przynależności, że jest się potrzebnym, że beze mnie to już nic. A ja Wam powiem tak: nic mnie tak nie irytuje jak ktoś, kto wciąż powtarza zaklęcie „muszę”. Może czas zrewidować swój język, może zamiast muszę użyć wyrazu powinnam/ powinienem; może zastanowić się czy naprawdę muszę. Przecież zazwyczaj wywołuje to negatywne emocje, zniechęcenie, spadek energii. Ja wiem, jak się człowiek wkręci w wielość spraw codziennych to potem wszystko musi, musi nawet pojechać na wakacje. Postarajmy się zminimalizować ten przymus, który sami sobie wrzucamy na plecy. Takie ćwiczenie – przyjrzyjcie się temu i wymyślcie zamiennik tego wyrazu, może warto wprowadzić limit dzienny? Obiecuję, że poczujecie ogromną ulgę, kiedy ten wyraz pojawi się w naprawdę tylko trudnych momentach.

Wchodzimy w tym tygodniu już w fazę bezpośrednich przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Czas posadzić rzeżuchę, czas zaplanować co na stół podać, a może czas na okna ;) ? Orkiszowe Pola już zwarte i gotowe czekają na Wasze zamówienia na wędliny i mięsa. Sklepy mają w swojej ofercie zakwas na żur, jaja ekologiczne, nie zabraknie też chrzanu eko i majonezu z prawdziwych jaj. Bakalie niesiarkowane do wypieków, mąki i dobre słody również są do Waszej dyspozycji. W tym gorącym czasie wznawiamy rozwozy na terenie Poznania i okolic, a więc czekamy na Wasze zamówienia do środy 16.03 i 23.03 – zamawiajcie i czekajcie na dostawcę. Do 31 marca w ofercie promocyjnej polecamy olej kokosowy (który jest dobry na „zewnątrz” i do „wewnątrz”) jak również doskonałe oliwy hiszpańskie – 5% na te produkty. Nowością naszej oferty są chleby z piekarni Bez Piekarnia Bezglutenowa – chleb owsiany i ryżowy dostępny w czwartek po wcześniejszym zapisie , na który czekamy do godziny 17.00 w poniedziałek czyli zamawiamy w poniedziałek odbieramy w czwartek.

Już poczuliście klimat przygotowań to zapraszamy na warsztat świątecznych wypieków 19 marca pt.: „Baby, mazurki i serniki czyli wielkanocne smakołyki” – w sam raz, żeby wypróbować je właśnie w najbliższe święta. A nasz blog kulinarny Gotuj z Orkiszowymi poleca… bułeczki orkiszowo-owsiane, ale pamiętajcie to TYLKO na wyjątkowe sytuacje np. Świąteczne.

Rozpoczęliśmy również nabór na kolejną edycję kursu dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg TMC – naukę rozpoczynamy w grudniu 2016 roku.

Wiosna już stoi za rogiem, kto świadomie dba o zdrowie to wie, że oczyszczanie organizmu to najlepszy sposób pozbycia się zimowego balastu. Pomyślcie, a my zapraszamy na wyjazdy oczyszczające z nami do Gąsek (kwiecień już zajęty) w maju. Pięć dni nad morzem, które spędzicie w miłym towarzystwie, z dobrym jedzeniem i czasem tylko dla siebie. Jeśli tego czasu brak to proponujemy dwa stacjonarne „turnusy”. Jeden to oczyszczanie w pigułce, a drugi to oczyszczanie na miejscu nieco wydłużone, ale obie propozycje pod czujnym okiem Doroty Łapy - wszystkie informacje nanaszej stronie www.orkiszowepola.pl.

Muszę już kończyć ;)

 

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.