„Królewski” organ

Cały czas pamiętamy, że wiosna to czas wątroby – i słusznie! Należy jednak, w tym czasie zwrócić uwagę także na pęcherzyk żółciowy, który obok wątroby tworzy Przemianę DRZEWA. Głównym zadaniem pęcherzyka żółciowego jest magazynowanie i zagęszczanie żółci. Żółć jest niezbędna do trawienia i przyswajania tłuszczów. Rozbija większe cząsteczki tłuszczu na mniejsze, jak również udrażnia pracę jelit i zapobiega zaparciom.

Pęcherzyk żółciowy odgrywa ważną rolę w podejmowaniu decyzji życiowych, dlatego w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej nazywany jest organem „królewskim”. Niezdecydowanie, a także ciągłe zmiany zdania wskazują na brak równowagi tego narządu. Dodatkowych informacji na temat pęcherzyka żółciowego możesz szukać w naszym ostatnim vlogu

Aby nasza wątroba i pęcherzyk żółciowy dobrze się miały musimy zadbać o nie także w Święta! Zatem zapraszamy do naszych sklepów, gdzie znajdziecie wiele inspiracji na wielkanocny stół.

A tymczasem zerknij na naszą propozycję przepisu na MAZURKA – kusi samym wyglądem, a co dopiero smakiem :)

A może potrzebujesz jeszcze coś na zajączka dla dzieci, męża, żony, a może coś do koszyczka? Dla każdego coś się znajdzie, zdrowego i smacznego!