Krzywiąc się przy pokrzywie ;)

Witamy serdecznie,

Zbliżamy się do ulubionego weekendu w naszym kraju. Gotowi na wielkie grillowanie? Nawiasem mówiąc potrawy grillowane bardziej nam służą zimą niż latem, ale w sumie jesteśmy na przełomie przecież wciąż mamy piękną wiosnę. Szykując się na majowy wypoczynek może będziecie mieli okazję na zbieranie młodej pokrzywy (najlepiej listki z czubka rośliny) i zaparzenia herbatki albo dodania do sałatki albo jak na naszym blogu, Gotuj z Orkiszowymi, w postaci dodatku do koktajlu. A może ktoś spróbuje nazbierać kwiatów mniszka lekarskiego? Można z nich zrobić wspaniały syrop bogaty w witaminy i minerały. Zawsze nam brakuje czasu, a te parę wolnych dni można wykorzystać właśnie na takie pracochłonne zajęcia. Choć jestem przekonana, że już sami zaplanowaliście sobie te dni. Kto maluje mieszkanie, a kto rozpoczyna sezon na działce? Kto wyjeżdża na wędrówkę w góry, a kto odważnie wybiera się na polskie plaże? Drodzy Nasi – odpoczywajcie jak tylko się da i relaksujcie, patrzcie dużo na zielone (niech oczy też coś mają z relaksu), cieszcie się najbliższymi i zdrowo jedzcie ;). Po zapasy zapraszamy do naszych sklepów – pomyślimy nawet o jakiś dobrych kiełbaskach na grilla. Pracujemy przez cały tydzień do soboty 30.04, ale 2 maja sklepy będą nieczynne. Zamówienia internetowe oczywiście przyjmujemy, ale realizacja nastąpi 4 maja.

W dniach 25.04 – 8.05 proponujemy 10% rabatu na napój probiotyczny JOY DAY, niektórym z Was dobrze znany, sprawdzający się zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Szerzej można sobie o nim poczytać tutaj, a kto chciałby spróbować, powąchać, dotknąć to zapraszamy do sklepu 25 kwietnia na os. St. Batorego od godziny 11.00 lub na ul. Strzeszyńską 26 kwietnia od godz. 12.00. Jednocześnie zachęcamy do lektury artykułu w gazecie Harmonia - "Probiotyki przy odchudzaniu". Gazetę można kupić m.in w naszych sklepach, a przy zakupie dwóch napojów Joy Day gazeta za 1 zł. Jeśli już jesteśmy przy gazetach, które od niedawna pojawiły się w naszej ofercie, to polecamy również bardzo aktualny artykuł w Hipoalergicznych pt. "Bolerioza ukrywa się i niszczy". Zdecydowaliśmy się na sprzedaż tych magazynów ze względu na ich profesjonalizm i fachową wiedzę. Przekaz jest czytelny, a tematy w nich zawarte wnikliwie opracowane.

Jak wspomniałam o tym co na grilla pomyślimy, ale wciąż sklepy polecają nowalijki, zielone – świeżutkie oznaki wiosny: szpinak, natka pietruszki, koperek, kalarepa, rzodkiewki – najlepiej zajrzeć we wtorek.

W obszarze edukacyjnym również panuje ruch. Proponujemy warsztaty gotowania z podróżniczką Krysią Roszak – 5 maja. Wykład z dr Beatą Pieczyńską – 17 maja „Kobiety i hormony”. A 23 maja nowatorskie spojrzenie na własny potencjał (talent) – wykład „Moc talentu w biznesie” – dla każdego kto chciałby odkryć swoją moc w działaniu i docenia energię obiegu pięciu elementów.

Mamy jeszcze wolne miejsca na oczyszczania wyjazdowe w maju – następne dopiero na jesień. Zapraszamy, polecamy – pomożemy zrobić porządek z własnym ciałem. Informacje znajdują się na stronie oczyscorganizm.pl.

Na pewno dużym wydarzeniem dla Poznania będzie seminarium prof. Colina Thomson Campbell’a. W europejskim tourne to właśnie nasze miasto zostało wybrane na to spotkanie. Wszystkie informacje znajdują się: http://www.drcampbellpoland.com/ a wykłady odbędą się 28 maja w Sali Ziemi. My również tam będziemy zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

Wciąż aktualne jest nasze ogłoszenie o pracę – zachęcamy do współpracy.

 

Pozostaje mi życzyć udanego oczekiwania na majowy weekend!

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.