Mam to w nosie - czy na pewno?

Witamy serdecznie,

Mam to w nosie to częsty zwrot niekoniecznie oddający stan fizyczny naszego organizmu. Używany zazwyczaj kiedy chcemy coś zbagatelizować, odsunąć na dalszy plan. Można nawet odnieść wrażenie, że pół życia niektórzy tam odkładają – od nielubianych „współplemieńców” po sytuacje, które mogą nas przerastać, a którym nie chcemy stawić czoła. I wszystko w tym nosie… Musi być ciężko… Kolejne dokładanie może spowodować tylko krótki oddech i totalny zastój.

Podobnie chyba jest przy katarze siennym. Zjawisko niezrozumiałe dla wszystkich cieszących się wiosną i wczesnym latem. Za to katorga dla wrażliwych na wszelkie pyłki, którzy świat oglądają przez zaczerwienione spojówki i toną w powodzi chusteczek. Zatrważające jest to, że tych osób przybywa, a sięganie po leki chemiczne jedynie blokuje objaw – przyczyna schodzi coraz głębiej w naszym organizmie. Polecamy List Dietetyka na naszej stronie w tej sprawie – może warto podjąć wysiłek, żeby się uwolnić od tej dolegliwości. Może nie nastąpi to od razu w ciągu tygodnia czy dwóch, ale jest możliwe.

Żeby zachęcić do działania w naszych sklepach przez dwa kolejne tygodnie będzie można nabyć suplementy oparte na bazie naturalnych składników z 10% rabatem. Są to Allergo Farm i Srebro koloidalne – a do poczytania książka "Św. Hildegarda leczy alergie" również z 10% rabatem. We wcześniej wspomnianym artykule autorka wskazuje na preparaty ziołowe, które ułatwiają życie w trakcie pylenia i jednocześnie uzdrawiają organizm.

Z radością informujemy wielbicieli orkiszu i medycyny św. Hildegardy, że w naszym sklepie pojawił się chleb orkiszowy wypiekany z certyfikowanej odmiany tego ziarna - oberkulmer rotkorn. To wielka gratka dla osób, którym zależy na używaniu czystej odmiany orkiszu. Chleb wypieka Piekarnia Sarnowska i jest dostępny u nas we wtorek, czwartek i sobotę. Jeśli jesteśmy przy chlebach to krótka informacja kiedy jaki chleb i od jakiego dostawcy jest dostępny:

poniedziałek, środa, piątek - Damian Nowak

wtorek, czwartek, sobota -  Sylwia Sarnowska.

15 czerwca dzień z rabatem dla wszystkich na wszystko – planujcie zakupy!

Myślicie już o wakacjach? Co za pytanie! My też planujemy wakacyjny czas pracy naszych sklepów i  już dzisiaj zapowiadamy, że sklep na ul. Strzeszyńskiej w soboty w lipcu i sierpniu będzie czynny do 14.00 – jeszcze o tym przypomnimy.

23.06 polecamy wykład Anny Bober: Dieta, zioła i ćwiczenia dobre dla oczu. Zapraszamy serdecznie to ostatni przed wakacjami wykład z zaplanowanych wydarzeń. Jak ważne są nasze oczy nikomu tłumaczyć nie trzeba, a jak bardzo je sami niszczymy to nawet nie wspomnę. Można jednak sobie pomóc tylko trzeba wiedzieć jak.

Mimo, że w naszym kalendarium wydarzenia się kończą, to planujemy w letnich miesiącach ciekawe spotkania dla Was – zaglądajcie na stronę, na FB – bądźmy w kontakcie.

Nasz blog kulinarny Gotuj z Orkiszowymi dodaje kolejne przepisy do swojej zawartości dając coraz więcej możliwości wyboru przepisów i inspiracji do działania we własnej kuchni. Dziękujemy za wszystkie polubienia i prosimy o więcej :) Dzisiaj polecamy zupę pomidorową, a na relaks przy ulubionym napoju ciasteczka lawendowe… poezja…

Pozdrawiamy serdecznie i nie miejcie nas w nosie ;)

Zespół Orkiszowych Pól.