Marzenia świąteczne.

Witamy serdecznie,

za nami już druga płonąca świeca na "wieńcu adwentowym" - Oczekujecie? Była chwilka na pomyślenie o Oczekiwaniu? Dzisiaj może inne ćwiczenie. O czy marzycie w związku ze świętami? o spokoju? o najbliższych? o pięknym wystroju? o idealnej wigilii? ile czasu zajmuje dopieszczanie takiego marzenia?... a co sami sobie robimy z okazji świąt? permanentne zmęczenie, zakupowe ADHD, rozczarowanie rodziną, gdzie każdy chce inaczej spędzić ten czas a wigilia często staje się polem bitwy, gdzie staramy się nie wejść sobie w drogę. W tle jowialny facet w czerwonym kubraczku pokrzykuje hoł, hoł, hoł. Myśleliście kiedyś jak to zatrzymać? to ciekawe rozważanie - z czego mogę zrezygnować, żeby się nie wkręcić albo kogo włączyć do przygotowań, żeby było lżej. Oczekiwanie wymaga "pustki", żeby ją poczuć, a my się zagracamy kolejnymi punktami świątecznych obchodów. Zwolnijmy, może upieczemy o jedno ciasto mniej, może umyjemy mniej okien, może na stole nie będzie aż 12 potraw. Zdrowe święta to nie tylko zdrowe potrawy, ale i zdrowa atmosfera naszych domów naszych relacji.

 W naszych sklepach trwa promocja na czekolady i miody - pamiętajcie, że jutro Mikołajki miło coś "niespodziewanego" wyciągnąć z buta ;). Dostępne są też inne produkty ze świątecznymi motywami - zaglądajcie może coś Wam wpadnie w oko. 

Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii pod nowym adresem Strzeszyńska 76 zaprasza w tym tygodniu na ekologiczną, ręcznie paloną kawę z kozim mlekiem albo bez, z ryżowym tudzież krowim bezlaktozowym i małym słodkim co nieco. A tym, co kawy nie piją proponujemy herbatkę ziołową. Z okazji otwarcia naszej nowej siedziby pragniemy poczęstować każdego ciepłym napojem i zachęcić by na chwilę rozgościł się w naszych progach, zrelaksował się przy lekturze i na moment zatrzymał w codziennym pędzie.

A już dzisiaj chcielibyśmy Was powiadomić (bo zaproszenie przyjdzie później;)), że szykujemy uroczyste otwarcie naszego nowego miejsca na 16.12.2016 - rezerwujcie sobie czas, będziemy na Was czekać już od 16.00. Czyli do zobaczenia 16 o 16.00 a szczegóły już wkrótce.

Chcemy Wam pomóc w planowaniu szykowania dobrych posiłków dlatego polecamy i zapraszamy na blog Gotuj z Orkiszowymi, gdzie czeka na Was: rosół wg 5 Przemianciasto, które można upiec już z myślą o Świętach i zakwas na barszcz - bo to już czas! Zachęcamy do przejrzenia blogu, który jest z Wami-Nami już od roku (!) i znajdzie się tam też przepis m.in. na pierniki.

 W tym tygodniu rozpoczynamy już IV edycję kursu dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg TMC dr Agnieszki Krzemińskiej - bardzo cieszymy się na kolejnych chętnych, których zafascynowała wiedza o zdrowiu i znaczeniu jedzenia w swoim życiu.

Mamy też fantastyczną wiadomość, że do Poznania z wykładami przyjedzie Ina Diolosa. Avicenna Polska i Orkiszowe Pola zapraszają na seminarium poświęcone niepłodności w terminie 28 - 30 kwietnia 2017r - zapisy poprzez naszą stronę internetową. Serdecznie zapraszamy - mamy nadzieję spotkać tam wszystkich sympatyków i praktyków TMC.

Polecamy również uwadze nasze warsztaty i wykłady, które jeszcze odbędą się przez świętami:

7.12. - "Zmiana odżywiania - POMOŻEMY cz. III" , ale zapraszamy też tych, którzy nie byłi na poprzedniach spotkaniach.

10.12. - "Słodycze w kuchni 5 Przemian i nie tylko". Okazja to nauczenia się przygotowywania zdrowych wypieków w kontekście świąt.

17.12. - "Pieczemy pierniki" - bez tego warsztatu trudno wyobrazić sobie przygotowania - ZAPRASZAMY!

 

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.