QIGONG z Wiolettą Jaworską

Qigong to powolne ćwiczenia dla utrzymania i poprawy zdrowia, dla wyciszenia, zrównoważenia, odprężenia i wewnętrznego spokoju. Jest to jeden z działów Medycyny Chińskiej. Ćwiczyć może go każdy, niezależnie od tego, czy jest młody czy starszy, na wózku inwalidzkim lub w fotelu w biurowcu. To synchronizacja oddechu z ruchem i intencją umysłu sprawia, że Qigong jest tak wyjątkowy, to sztuka dostępna dla każdego. Zależy nam na zdrowiu i harmonii całego wszechświata dlatego zapraszamy Was do kontynuacji praktykowania Qigongu. Będziemy dla Was i z Wami.

 

WTORKI godz. 10:00-11:30 – TYLKO dla kobiet

Zapraszamy do ćwiczenia stylu Promienny Lotos. Jest to system stworzony przez Daisy Lee specjalnie dla kobiet. Daisy Lee połączyła w nim chińską, tybetańską oraz zachodnią koncepcję energii. Promienny Lotos aktywizuje i odblokowuje przepływ Qi przez meridiany. Promienny Lotos to nie tylko ćwiczenia zdrowotne. To również automasaż, akupresura oraz tybetańskie leczenie dźwiękiem. Jakiego rodzaju efektów można się spodziewać po tej praktyce?

 • aktywizuje pracę grasicy, tarczycy, przysadki i jajników
 • wzmacnia pracę układu trawiennego, pomaga przy odchudzaniu
 • wzmacnia układ immunologiczny, pobudza układ limfatyczny
 • wspomaga pracę układu hormonalnego (m.in. przy menopauzie, niepłodności, zaburzeniach miesiączki, uderzeniach gorąca itp.)
 • stymuluje działanie narządów wewnętrznych, pobudza krążenie krwi i limfy
 • poprawia równowagę i koncentrację, relaksuje, odpręża i wycisza, redukuje stres
 • pozwala zachować dłużej młody wygląd

PIĄTKI godz. 18:00-19:30 – dla WSZYSTKICH

Tutaj pojawiać się będą różne formy. Jakie? To będzie zależało od grupy, od jej energii, potrzeb, upodobań. Zaczniemy od WUJI HUNDUN QIGONG, z przekazu Mistrza Duana Zhi Liang z Pekinu. Osobistym uczniem Mistrza Duana był Francesco Garri Garripoli, który w 2018 roku zaczął szkolić nauczycieli do przekazywania wiedzy o tym pełnym mocy Qigongu. Forma ta składa się z 18 ćwiczeń: ruch otwierający, ruch zamykający oraz 16 ćwiczeń „wewnętrznych”, które mogą być wykonywane w dowolnej kolejności w zależności od intuicji i nastroju ćwiczącego. Cała rodzina Duanów praktykowała sztuki walki Bagua z mieczami – stąd w formie Mistrza Duana jest wiele zaokrąglonych ruchów, które wzmacniają górną część ciała.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

 • dobre humory
 • wygodne obuwie na zmianę (bardzo dobrze ćwiczy się tam „w skarpetkach”, więc wystarczą)
 • koniecznie wodę (jest dobra na oczyszczanie naszego organizmu, szczególnie w trakcie i po treningu)

MIEJSCE

Zajęcia będą się odbywały w Butikowym Klubie Sportowym 36 Minut (ul. Strzeszyńska 67A).

PROWADZĄCA

Wioletta Jaworska – uczennica Mistrzyni Daisy Lee, autorki Qigongu kobiecego Promienny Lotos. Odbyła kurs instruktorski pozwalający na przekazywanie tej pełnej mocy formy wszystkim kobietom. Różnych form Qigongu uczyła i nadal uczy się na kursach i warsztatach u Rafała Beckera, dr Yuhong Xie, Francesca Garripoli.

„Kilka lat temu zasugerowano mi ćwiczenia Qigong, a konkretnie Qigong dla kobiet Promienny Lotos. Początkowo poszukiwałam, nie bardzo rozumiałam, Promiennego Lotosu nie znalazłam. Spotkanie z Rafałem Beckerem i Shaolińskim Qigongiem odmieniło wszystko. Trafiłam na Mistrza, dzięki któremu zobaczyłam, jak dobrze można funkcjonować w naszym zbyt dynamicznym świecie. Pomagały mi w tym ćwiczenia Qigong. Rozpoczął się proces i poszukiwanie. Uczęszczałam na różne warsztaty mistrzów Qigong, aby w końcu trafić na Francesca Garripoli i Daisy Lee. Dzięki nim obudziło się moje serce. To jest moja droga. Rozumiem, czuję i wyraźnie odczuwam działanie Qigong nie tylko na ciało. Nic do tej pory nie miało takiej mocy równoważącej mnie jak Qigong. Szczególnie bliski jest mi Qigong dedykowany kobietom, stworzony przez Daisy Lee. Już sama nazwa tego systemu – Promienny Lotos – jest dla mnie symbolem prawdziwego, mądrego życia."

Certyfikaty:

KOSZT

 • karnet na 1 miesiąc (raz w tygodniu) – 80zł
 • karnet na 1 miesiąc (dwa razy w tygodniu) – 120zł
 • pojedyncze zajęcia – 25zł

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zapisy PRZED KAŻDYM spotkaniem u prowadzącej Wioletty Jaworskiej.

 • Mail: wioletta.jaworska@orkiszowepola.pl
 • Kontakt telefoniczny: 698360450 - poniedziałki i czwartki w godzinach 11:00-14:00. Oddzwoni, jeżeli nie będzie mogła w danym momencie rozmawiać.

Ze względu na kameralną salę liczba miejsc ograniczona. W jednych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób.

 

Zapraszamy Was w tę podróż, by dotrzeć głębiej, do esencji Qigong, by poczuć jego moc uzdrawiania i uwalniania się od starych wzorców, poczuć jego moc w rozwijaniu naszej świadomości i wrażliwości na drugiego człowieka.

Przede wszystkim by poczuć uśmiech w naszych sercach i głośny radosny śmiech. Miejcie radość z tych praktyk.