QiGong – cóż to takiego?

Witamy serdecznie,

QiGong – „Cóż to takiego?” - pyta wielu. Można powiedzieć po prostu – dział Medycyny Chińskiej. Można również – ćwiczenia dla poprawy zdrowia refundowane w niektórych europejskich krajach. Ale jest to również otwieranie serca i umysłu, pozbycie się strachu i zyskanie poczucia wolności, wiary w siebie, umiejętności spoglądania na wszystko z szerszej perspektywy.

Najprościej jednak mówiąc, qigong to ćwiczenia składające się z odpowiedniego ruchu - postawy ciała, oddechu i pracy umysłu.

Przez wiele tysięcy lat utrzymywano w tajemnicy wiedzę o qigong. Dopiero w ostatnich dziesięcioleciach badania, studia nad qigong bardzo się rozwinęły. Najdłużej ze wszystkich badaniami tymi zajmują się lekarze. Efektem studiów nad tym, jak zachowuje się Qi (energia) w ludzkim ciele jest akupunktura, akupresura, masaż, ziołolecznictwo oraz Qigong – działy Medycyny Chińskiej.

Wg Medycyny Chińskiej o zdrowiu mówimy wtedy, kiedy zachowana jest równowaga między energią, która nas otacza a tą, która krąży w ciele każdego człowieka. Jeżeli z jakiś powodów (np. stres, niehigieniczny tryb życia, złe nawyki żywieniowe) przepływ tej energii zostaje zakłócony, tworzą się blokady i organizm choruje. Celem treningu qigong jest likwidacja tych blokad i pozwolenie organizmowi na samoregulację, powrót do równowagi, harmonii – wszak zdrowie to nie tylko brak choroby. Dlatego qigong jest zarówno dla chorych, jak i dla zdrowych.

Można by długo wymieniać korzyści jakie daje regularny trening. Zamiast tego proponujemy Wam odczucie ich na sobie.

Daty i miejsca spotkań:

  • 13 czerwca (środa) godz. 17:30 - ul. Strzeszyńska 76
  • 14 czerwca (czwartek) godz. 17:30 - os. Batorego 79a/u4
  • 20 czerwca (środa) godz. 17:30 - ul. Strzeszyńska 76
  • 21 czerwca (czwartek) godz. 17:30 - os. Batorego 79a/u4

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól