SZKOLENIE ONLINE: Posty św. Hildegardy - czas dla duszy i ciała.

Masz pomysł na to co robić, by dobrze się czuć każdego dnia? Św. Hildegarda wiedziała to już w XII wieku, dlatego warto skorzystać z Jej spuścizny. Zalecenia żywieniowe Świętej w niezwykły sposób pokazują, że najważniejsze w odżywianiu są zboża i warzywa oraz pewna ilość owoców, do tego niewielka ilość mięsa, nieco przetworów mlecznych i innych odżywczych produktów, ale nieco. Hildegarda odkrywa przed nami, że pożywienie ma na nas bardzo konkretny wpływ. Że może być dla nas ochładzające, rozpalające czy wpływać neutralnie. Stwierdza, że są produkty, których człowiek nie powinien spożywać – wśród nich wymienia m.in. śliwki, por czy jęczmień, stwierdzając, że to trucizny dla człowieka. A podkreśla wartościowe właściwości orkiszu, kasztanów czy kopru. Z Jej filozofii wynika wiele wspaniałych wzmacniających i smacznych pomysłów na codzienne pożywienie. Ale ponieważ ciało człowieka jest mieszkaniem dla duszy, to post staje się lekarstwem właśnie dla tych współistniejących przestrzeni człowieka: ciała i duszy.

 

Posty wg Hildegardy to ratunek dla ciała i duszy.

W jej podejściu wyróżniamy kilka rodzajów postu, od postu pełnego, dziś nazywanego głodówką po post lekki orkiszowo-owocowo-warzywny. Hildegarda podkreśla jak ważne jest wypróżnianie i oczyszczanie samoczynne ciała. Zaleca, by każdego dnia o poranku człowiek się wypróżnił, by mógł przyjąć kolejne pożywienie. A jeśli nie może tego uczynić niech ćwiczy wypróżnianie, by organizm do tego pobudzić. Zaleca również, by swoje ciało masować intensywnie, by pobudzać krążenie i cyrkulację płynów. Stosuje w swoich zaleceniach terapię bańkami. Te i wiele innych wspaniałych remediów, z których warto korzystać pozostawiła w swoich dziełach m.in. Scivias czyli Poznaj Drogi Pana, Causae et Curae czyli O przyczynach i leczeniu chorób oraz Physica czyli Przyrodoznawstwo.

 

Zapraszam na szkolenie, które łączy teorię z praktycznymi poradami jak przeprowadzić post wg św. Hildegardy w warunkach domowych.

Okres Wielkiego Postu oczekuje od nas czegoś więcej, a nie tylko rezygnacji z przysłowiowych "cukierków". Zastosujemy zalecenia Świętej, a sposób poszczenia dostosujemy do indywidualnych Twoich możliwości. Post staje się lekarstwem dla duszy i ... ciała. Oczyśćmy ciało z obciążających nas spraw, emocji, toksyn. Uregulujmy wypróżnianie, odkryjmy w sobie nowe siły, poprawmy odporność i bądźmy stabilni. Poradźmy sobie z naszymi lękami, nie dajmy się stanom depresyjnym, uspokójmy chęć posiadania.

Wspólnie przygotujmy się na Święta Wielkiej Nocy, uzdrawiając ciało, które pozwoli rozwinąć się naszym duchowym doświadczeniom.

  • Webinar I - przedstawienie rodzajów postu św. Hildegardy, ustalenie sposobu poszczenia, omówienie zasad wprowadzenia do postu
  • Webinar II - omówienie zmian żywienia, samopoczucia, wprowadzenie do indywidualnej pracy ze swoimi słabościami i cnotami, omówienie dodatkowych działań ziołowych wspierających post św. Hildegardy wg jej przepisów
  • Webinar III - omówienie zasad wychodzenia z postu św. Hildegardy, pomysł na Święta wielkanocne z przepisami świętej Hildegardy
  • Indywidualna konsultacja dietetyczna przeprowadzona przez Skype

  

 

PRELEGENTKA

Dorota Łapa - członek Polskiego Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy, założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola w Poznaniu. Absolwentka Kierunku Fizjologia Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu . Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką oraz zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Od lat kształci się w najróżniejszych kierunkach związanych z dietetyką i medycyną naturalną, m.in. w ziołolecznictwie, medycynie św. Hildegardy, teoriach dotyczących diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowej.

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!