WEBINAR: Refluks oraz choroba wrzodowa w perspektywie TCM.

Żołądek w medycynie zachodniej to narząd który związany jest przede wszystkim z wydzielaniem soków żołądkowych, wstępnym rozkładaniem białek i enzymu pepsyny. Wszyscy wiemy jak bardzo źle się czujemy, kiedy zalega coś w żołądku. Ludzie w XXI wieku często chorują na żołądek, a związane jest to przede wszystkim ze złym odżywianiem, pośpiechem i stresem. Efektem tego jest nadużywanie leków, które zobojętniają kwasy w żołądku, tzw. inhibitory pompy protonowej, dające ulgę tylko czasową.

Tak naprawdę zdrowie żołądka jest kluczem dla prawidłowej pracy całego układu pokarmowego. W rozumieniu TCM żołądek i śledziona to centralne narządy trawienne.

Spojrzenie tradycynej medycyny chińskiej na obecność wilgoci i gorąca w żołądku jako patologii, która powoduje najróżniejsze jego choroby daje nam wiele pomysłów na to jak pomóc i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie.

Z webinaru dowiesz się:

  • co oznacza w TCM choroba wrzodowa i refluks oraz jak postrzega je diagnostyka różnicowa
  • dostaniesz proste przepisy na poprawienie pracy żołądka
  • dowiesz się jakie zastosować suplementy i zioła by poprawić jego funkcjonowanie
  • zrozumiesz jak istotna jest prawidłowa praca żołądka dla pracy wątroby i serca!

  

 

PRELEGENTKA

Dorota Łapa - założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola w Poznaniu. Absolwentka Kierunku Fizjologia Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Instytucie Avicenny z Francji. Z zawodu jest dietetykiem i pielęgniarką oraz zajmuje się aktywną promocją zdrowia i zdrowego stylu życia poprzez liczne działania edukacyjne. Od lat kształci się w najróżniejszych kierunkach związanych z dietetyką i medycyną naturalną, m.in. w ziołolecznictwie, TCM, medycynie św. Hildegardy, teoriach dotyczących diagnostyki alergii i nietolerancji pokarmowej.

KOSZT: 50zł płatne od razu przy rezerwacji poprzez usługę "przelewy24"

 

Dane do faktury (opcjonalne):

Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Proszę wypełnić wymagane pola!