Wielki Tydzień, Wielkich Spraw.

Witamy serdecznie,

Ostatnia prosta do Świąt – najważniejszych Świąt w naszej kulturze. Mam taką myśl, kiedy przyglądam się marketingowej maszynie w handlu – czego dotyczą te Święta. Czy to święto Zająca i Królika? A może Pisklaka? Czy naprawdę daliśmy się tak zlaicyzować, że nie jesteśmy w stanie dojrzeć Wielkiej Miłości jaka do każdego z nas przychodzi w tym czasie. Każdy w nas, bez względu na wyznanie, przekonanie nosi w sobie Bożą Iskrę - nie dajmy jej zadeptać kurczakom, zającom i królikom! Bez tej Iskry nas nie ma i na nic nasze starania, zabiegi, gromadzenie. Zbliżają się dni, gdzie możemy przeżyć wielkie duchowe odrodzenie – warto temu poświęcić czas, napełnić duchowością puste naczynia naszych serc. Może to spowoduje, że będziemy uśmiechnięci i bardziej otwarci na osoby, które spotkamy w czasie świętowania, że nie będziemy w napięci robili zakupów, żeby na pewno wszystko było. To ostatnie ćwiczenie przed Świętami – zrównoważmy zabiegi duchowe i materialne. Może zamiast kolejnej białej kupcie kwiaty, może zamiast kolejnego durnego filmu sięgniecie po książkę, dobrą gazetę, odkładane artykuły. Może warto sięgnąć do korzeni i zastanowić się co tak naprawdę oznacza WIELKANOC.

To teraz przejdźmy do wymiaru materialnego. Zapraszamy do zakupów w naszych sklepach – bez napięć i stresów jesteśmy przekonani, że dla wszystkich wystarczy dóbr wszelakich. Sklepy pracują od 10.00 do 19.00, a w Wielką Sobotę do godziny 13.00. Zbieramy zapisy na „chlebki do święconki” (do środy 23.03) – dostawcą będzie Piekarnia Damiana Nowaka. Odbiór w piątek. W czwartki można kupić chleby bezglutenowe z piekarni „Bez Piekarnia” ryżowe i owsiane na zakwasie. A na świąteczny stół polecamy: zakwas do żurkuchrzan tarty, majonez, ekologiczne jajka, mięso i wędliny. W tym tygodniu jest również możliwość dowozu zakupów do domu w Poznaniu i okolicach. Zamówienia przez Internet, a rozwóz 24.03 po południu.

Dla tych co chcieliby upiec coś pysznego, coś zdrowego, coś tradycyjnego polecamy przepisy na naszej stronie:

Mazurek migdałowo-kokosowy z marcepanem

Mazurek orkiszowy z tahiną i melasą

Sernik z kaszy jaglanej

A dla tych co trochę inaczej chcą podejść do świąt to na blogu Gotuj z Orkiszowymi coś włoskiego :)

Być może w czasie świąt znajdziecie czas na przejrzenie naszej oferty edukacyjnej. Na stronie dostępne są już propozycje na kwiecień, a wkrótce ukażą się kolejne wpisy na kolejne tygodnie. Wiosna to czas oczyszczania, czas gdzie warto zadbać o naszą wątrobę dlatego zachęcamy do wzięcia udziału  w oczyszczaniu na miejscu. Mamy propozycję dwóch wariantów: 1. Oczyszczanie w pigułce – dwa spotkania i udział w wykładzie; 2. Oczyszczanie na miejscu – trzy spotkania, wizyta u dietetyka. Zapraszamy do skorzystania z takich możliwości – wasz organizm będzie wdzięczny, zwłaszcza jak przesadzicie z sernikiem;). Tych, którzy mają możliwość i przestrzeń aby wyjechać z miasta zachęcamy do wyjazdów z nami do Gąsek – mamy jeszcze wolne miejsca na turnusy majowe. Wszystkie informacje i terminy znajdziecie na stronie oczyscorganizm.pl

Udanego tygodnia – Wielkiego Tygodnia!

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.