Wiosna jest w skrzydłach.

Witamy serdecznie,

Zajęci zwykłymi sprawami być może nie za bardzo zwracamy uwagę na ptaki. A tak dzisiaj będzie lekko ornitologicznie… Pamiętacie, już w styczniu pisałam, że nadchodzącą wiosnę uprzedzają skrzeczące sroki, ale ostatnie dwa miesiące to przecież jeden szum skrzydeł, które przelatują nad nami. Zachwycają od dawna swoją niezłomnością, uporem, konsekwencją i wolnością. To też szum nadziei, że oto rozpoczyna się nowy cykl w roku – powtarzalność daje nam poczucie stabilizacji. Klucze dzielnych gęsi, bocianów co tu dużo mówić, wzruszają mnie. Jak to jest, że one wiedzą dokąd lecą, po co lecą, a człowiek, który powinien korzystać bądź co bądź z większej powierzchni mózgowej błądzi, zmaga się z problemami, które sam sobie stworzył, „rozkminia”, analizuje, a na koniec ma uczucie klęski, że nie wie po co tu jest. Ja wiem, że z nas nieloty, ale może wzbijmy się w naszych umysłach ponad nas, ponad nasz mały świat i spójrzmy na wszystko z góry – tam, gdzie wolność, tam gdzie wiatr w skrzydłach gra.

Wiosna niesie ze sobą też zmianę w naszych jadłospisach. Oko nam chętnie zerka w „zielone” miejsca. Czas więc na nowalijki, które zaczynają pojawiać się w naszych sklepach i najlepiej po nie zaglądać we wtorki i środy wtedy są w najlepszej kondycji. Pamiętajcie o kiełkach różnorakich do dań, na kanapki do sałatek – nie można bez nich żyć! Można taką produkcję uskuteczniać we własnej kuchni (pokój też może być) i dlatego proponujemy w dniach 11 – 24 kwietnia rabat 5% na kiełkownicę. Takie małe poletko domowe.

Dla wszystkich fanów medycyny św. Hildegardy mamy dobrą wiadomość o poszerzaniu naszej oferty w nowe produkty bardzo dobrej jakości. Można już kupić gotowe lecznicze nalewki, przyprawy w atrakcyjnych i praktycznych opakowaniach. W sprzedaży są też kasztany jadalne, a już niedługo pojawia się produkty z pigwy, która ma właściwości oczyszczające stawy. Poszerzyła się też gama przypraw polecanych przez Świętą jak np. hyzop.

Blog Gotuj z Orkiszowymi poleca zupę na zielono – brokułowa z jabłkiem!

 W edukacji?

Prawie cały plan warsztatów i wykładów jest dostępny na naszej stronie. Zapraszamy serdecznie i czekamy na Was. W tym tygodniu szczególnie polecamy warsztat ziołowy, na którym nauczymy się przygotowywać własnoręcznie receptury na czas infekcji – warsztat poprowadzi Anna Bober, która prowadziła u nas już podobne zajęcia i przyjmuje w gabinecie na os. St. Batorego. W tym tygodniu z radością, ale i też z małą łezką w oku – kończymy już trzecią edycję kursu dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg TMC. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a kolejną edycję rozpoczynamy już w grudniu, rekrutacja już trwa. Wszystkie Panie zapraszamy na warsztat Doroty Łapy: Wzmacnianie kobiet. Często pytacie jak polepszyć jakość życia, jak samemu sobie radzić w drobnych niedomaganiach, jak na co dzień zaradzić drobnym ”babskim sprawom” – to warsztat dla każdej z nas!

Ten newsletter przybywa do Was z Gąsek, z miejsca, gdzie prowadzimy na wiosnę i jesień oczyszczania. Podarowane pięć dni dla samego siebie, dla swojego zdrowia, żeby móc z energią wrócić do własnego świata. Jeśli tylko znajdziecie czas to zapraszamy na majowe turnusy – ostatnie tej wiosny. Posprzątaliście kiedyś gruntownie szafę, garaż lub piwnicę? Pamiętacie to uczucie po? No właśnie… może trochę gdzieś boli, może zmęczenie się wkradło, ale ulga i satysfakcja jest nie do przecenienia. Błysk w oku, przypływ energii, lekkość i promienna cera – efekty gwarantowane. Wszystkie informacje znajdziecie na oczyscorganizm.pl

Szumu w skrzydłach i udanego tygodnia!

Zespół Orkiszowych Pól.