Z serca.

Witamy serdecznie,

czy jest lżej na ramionach? udalo się coś zrzucić? najlepiej równomiernie! Kolejny tydzień, kolejny etap zrzucania tym razem tego co nam leży na sercu. Oj tam czasem jest ciężko, aż trudno dech złapać. Serce to taki organ, który nigdy się nie zatrzymuje, nigdy nie bierze urlopu, nigdy się nie od nas nie odłącza, bo jak to zrobi to wiadomo... Ale czasem dokładamy mu tak, że szkoda gadać. W sensie dosłownym i mentalnym trzyma nas przy życiu. A my bierzemy sobie do serca tyle niepotrzebnych rzeczy. Kto coś o nas powiedział, co pomyślał, co zrobił, a czego nie. Dorzucamy swój strach, wzburzone emocje, kiepską dietę i już spać nie możemy, i już łomot słyszymy w uszach i zacisk na klatce piersiowej. Kiedy Drogi Człowieku oddetchnąłeś pełną piersią, kiedy nabrałeś tchu aż do wyprostowanych ramion - no kiedy? A ono dla Ciebie bije codziennie, każdej minuty i sekundy. Czy Twoje emocje są naprawdę aż takie istotne, żeby je zasmucać? zaciskać? zaniedbywać? W tym tygodniu: Kamień z serca - proszę zrzucić!

Ponieważ wiosna nadchodzi i pewnie większość z nas planuje wiosenne porządki sklepy nasze polecają proekologiczne środki piorące i czyszcząc na bazie orzechów piorących. Wszystkie składniki są szybko i w pełni biodegradowalne, w produktach nie ma proszkowych wypełniaczy obciążających środowisko. Są skoncentrowane i ekonomiczne przez co minimalizujemy zużycie opakowań i zanieczyszczanie środowiska, bez zapachu dla alergików, skuteczne w niskich temperaturach, o bardzo dużej skuteczności działania, badane mikrobiologicznie i dermatologicznie. Zapraszamy po próbki! 

W naszych sklepach Kosmetyki Nacomi w promocji -10% do 19 marca. Pytajcie w sklepie o próbki - chętnie podzielimy się. Bardzo dziękujemy wszystkim Kobietom, które  przybyły do nas licznie właśnie 8 marca - miło było z Wami porozmawiać, poplotkować.

Mamy dobrą wiadomość dla amatorów win! tak, tak otrzymaliśmy koncesję! Co oznacza,że możecie się u nas zapoatrzyć w wina min. ekologiczne, nie zawierające siarczynów. Czerwone i białe, wytrawne i półslodkie, musujące i różowe - co kto lubi. Będziemy przyglądać się Waszym gustom i starać się im dogodzić. Koncesja oznacza też cydr... do lata już przecież niedaleko.

Na blogu Gotuj z Orkiszowymi pojawił się przepis "na słono" - taki manewr dla tych co odpuścili sobie słodycze w okresie Wielkiego Postu.

Już dzisiaj informujemy, że od 27 marca będziemy zbierać zamówienia na świąteczne wędliny - będziemy o tym przypominać.

Dziękujemy też za udział w naszych wydarzeniach tych warsztatowych i tych wykładowych jak również w akcjach, które udaje nam się zorganizować niemal na ostatnią chwilę - zawsze możemy na Was liczyć. Cieszą nas również coraz częściej organizowane warsztaty dla uczniów szkół zarówno podstawowych jaki i gimnazjalnych. Chętnie gościmy w naszej profesjonalnej warsztatowni najmłodszych, cieszymy się, że uczą się dobrych nawyków. Te wizyty są efektem propozycji złożnych przez rodziców na zebraniach w szkołach. Drodzy Rodzice pomyślcie o tym.

W tym tygodniu już bardzo konkretnie rozpoczynamy proces oczyszczania. Jeszcze dzisiaj wykład wprowadzający o godzinie 17.30, a środę pierwsze spotkanie grupy osób, która podejmie trud oczyszczania na miejscu. Jeśli się zastanawiacie czy warto to znaczy, że jest to wyzwanie właśnie dla WAS.

Jutro zapraszamy panie w ciąży, panie, które planują ciążę jak również te, które o tym myślą i osoby, które opiekują się przyszłymi mamami - wykład: "Żywienie w czasie ciąży" pomoże zaplanować menu i da poczucie pewności, że robi się dla maleństwa dużo dobrego.

Polecamy sobotni warsztat dotyczącej diety w chorobach nowotworowych, ale też w profilaktyce. Chyba już nie ma w tej chwili rodziny, gdzie ta choroba by nie wystąpiła. Musimy mieć wpływ na swoje zdrowie i właśnie właściwa dieta daje nam taką możliwość - zapraszamy 18 marca na 10.00.

Dla bardziej zaawansowanych osób w tematyce TMC przypominamy o seminarium z Bartoszem Chmielnickim: Patologia narządów w TMC. Zachęcamy mocno do udziału w seminarium z Iną Diolosą, która będzie naszym gościem pod koniec kwietnia. Zachęcamy, zapraszamy - nigdy dość uczenia się od innych i dzielenia się wiedzą.

Na ten tydzień to tyle - wiosennych wzruszeń i poruszeń... ale też zrzućmy kamień z serca, uwolnijmy je z obręczy naszych udręk w większości zbędnych.

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól.