Zarządzamy zrzucanie.

Witamy serdecznie,

teraz już chyba wszyscy czują, słyszą i widzą, że wiosna u drzwi. Dłuższe dni, cieplejsze promienie słońca dają nam nadzieję, że za niedługo będziemy oczy cieszyć zielenią i kwitnącymi kwiatami. Chciałoby się już zrzucić ciepłą kurtkę i zimowe obuwie, postarajmy się to robić z rozwagą - właśnie teraz najłatwiej o przeziębienie. Zrzucić chcielibyśmy nie tylko ciepłą odzież, ale niektórzy z nas może parę kilogramów (skąd one się wizięły???), "zrzucić" chcemy brud z naszych okien. W zasadzie czas przedwiośnia to okres Wielkiego Postu, a więc też czas zrzucania ciężarów z naszych serc i sumień. Mamy więc okazję pomyśleć, zaplanować działania, które wspomogą nasze ciało i ducha. Nie zamykajmy się na taką kombinację. Szczera metytacja czy modlitwa będzie tym czym dobrze przeprowadzone oczyszcanie dla naszego ducha. Zachęcamy do uporządkowania emocji, pragnień i oczekiwań wraz z próbą oczyszczania organizmu po zimowej diecie. Przed nami 6 tygodni, które mogą wiele dobrego zrobić w naszym ciele, oczywiście tylko wtedy, kiedy się na to zgodzimy. Więc może w diecie zrezygnujmy z mięsa, cukru, alkoholu. Może poddajmy się któremuś z programów diet oczyszczających. A w naszym życiu duchowym zrezygnujmy z zatruwającej nasze umysły telewizji lub ograniczmy jej dostęp do nas. Wybierajmy programy z rozmysłem - naprawdę nie musimy być na bieżąco z każdym "problemem" tego świata - świat sobie z nimi poradzi. Znajdźmy czas na czytanie, spotkania z ludźmi, medytację, modlitwę. Może warto zaangażować się w działania non-profit, pomaganie to dobre ćwiczenie weryfikujące nasze oczekiwania wobec życia - 1% to nie to samo. Zrzućmy z siebie rutynę i przyzwyczajenia. Oczyśćmy się z nadbagażu.

Jeszcze do 5 marca trwa promocja na produkty firmy Duolife - 10% rabatu. Kto nas śledzi na FB zapewne widział i czytał polecane produkty - a kto tego nie zrobił to zapraszamy na nasz fan page.

W kolejnych mesiącach bardzo chcemy zapoznać Was z naszymi dietetykami i terapeutami, którzy przyjmują pacjentów w gabinetach Orkiszowych Pól. Będziemy zapraszać Was na bezpłatne spotkania z nimi, abyście mogli ich poznać i usłyszeć jak pracują, jak mogą nas wesprzeć w różnych procesach zdrowienia. Już teraz zapraszamy do lektury Listu Dieietyka napisanego, przez Ewę Maternik, która już niedługo zaprosi na spotkanie otwarte zaglądajcie na naszą stronę i na FB.

W marcu polecamy nasz kalendarz wykładów i warsztatów, aż trudnow wybrać, które są najbardziej interesujące. Wszystkie mamy zachęcamy do udziału w warsztacie: "Żywienie dzieci wiosną" - pora roku ma znaczenie w planowaniu posiłków, aby dzieci były zdrowe i chęci do nauki i zabawy. Dla osób, które chciałyby wejść głębiej w temat postów i oczyszań przygotowaliśmy propozycję wykładów: "Posty św. Hildegardy" i "Oczyszczanie". A dla tych, którzy podejmą się świadomego detoksu organizmu zapraszamy na cykl warsztatów: "Oczyszczanie na miejscu", gdzie w grupie osób wspierających się przejdziemy ten proces. W najbliższy czwartek odbędzie się bezpłatny wykład dr Tomasza Piechockiego: " Skuteczny program Młodości i Zdrowia człowieka". Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś interesującego, coś co pomoże mu w dobrym samopoczuciu.

Z dużych wydarzeń bardzo mocno polecamy, zachęcamy i zapraszamy do udziału w seminarium, które poprowadzi Ina Diolosa pt: " Niepłodność - zaburzenia płodności z perspektywy TMC". To bardzo ważne wydarzenie, które mamy zaszczyt organizować wraz z AVICENNA-POLSKA. Seminarium zaplanowane jest w dniach 28 - 30 kwietnia 2017 - na zapisy czekamy do 5 kwietnia. Zapraszamy wszystkich praktykujących TMC jak również sympatyków i entuzjastów tego spojrzenia na człowieka.

Blog Gotuj z Orkiszowymi proponuje nam lekki i słoneczny obiad - w sam raz na dzień, kiedy nie ma się pomysłu na posiłek.

Udanego tygodnia i pomyślcie o ... zrzucaniu :)

Zespół Orkiszowych Pól.