Zima – czas ogrzewania wnętrza.

Coraz większymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, i ten temat pochłania nas coraz bardziej. Wydaje mi się, że w tym przedświątecznym wirze zapominamy o najważniejszej dla nas osobie – o nas samych. Często jesteśmy przemęczeni i przez to czas świąt nie jest dla nas tak magiczny, jak dla beztroskich dzieci.

Warto to zmienić i spojrzeć na czas zimy z perspektywy medycyny chińskiej, która mówi, że jest to czas ogrzewania wnętrza. To pora odpoczynku, głębokiej medytacji, doskonalenia esencji duchowej i gromadzenia energii fizycznej – czyli tak naprawdę idealny czas na Święta!

Ponadto w czasie chłodnych, cichych miesięcy wyostrza się zdolność wyraźnego słyszenia. Często już bulgotanie w garnku sprawia, że smakujemy zmysłami potrawę. Dźwięki te pobudzają nasz apetyt...

A co warto jeść o tej porze roku? Ciepłe, gęste zupy, pełne zboża i podprażone orzechy to idealne posiłki na zimne dni. Suszone pokarmy, ciemne fasole, wodorosty i przyrządzanie zimowych warzyw na parze wzmacnia nerki zimą. Nerki dostarczają nam energię i ciepło, jakże ważne w tym czasie. Zima zatem to idealny czas na zwiększenie wiedzy na temat nerek – naszego korzenia i podstawy całego organizmu! Zapraszamy serdecznie do wysłuchania webinaru o wzmacnianiu Nerek:

Ciepło wewnętrzne to także ciepło chwil wspólnie spędzanych. Chwile te możecie spędzić razem w naszej Warsztatowni przy wypiekaniu pierniczków. Pierniczki idealnie sprawdzą się jako przekąska świąteczna, część prezentu pod choinkę lub może, w tym roku zawisną na choince w Waszych domach?

Jeśli zamiast pierników macie ochotę na coś innego, choć równie świątecznego koniecznie odwiedźcie blog Gotuj z Orkiszowymi:

Aby czas przedświąteczny był czasem bardziej spokojnym zapraszamy serdecznie do składania zamówień świątecznych w naszych sklepach stacjonarnych. Dysponujemy sprawdzonymi produktami oraz potrawami, które chętnie zagoszczą na Waszych stołach oraz skrócą czas przygotowywania wigilijnych potraw:) Polecamy w szczególności ekologicznego karpia! Będzie ten sam, co w zeszłym roku, a wiemy, że był doskonały, bez mulistego posmaku. Niebo w gębie nawet dla tych, co twierdzą, że karpia nie lubią.

Zarówno jak na wigilijny stół tak i pod choinkę znajdziecie u nas mnóstwo pomysłów na prezent: naturalne kosmetyki, eleganckie zestawy herbaciane, produkty zarówno dla wegan jak i osób nietolerujących glutenu, ciekawe zestawy prezentowe, coś dla dużych i małych łasuchów też się znajdzie ;)

Specjalnie z myślą o Was nasze sklepy będą czynne w dniu 22 grudnia aż do godziny 18:00!