„Nastał miesiąc maj, każdy o się dbaj"

Witamy serdecznie,

maj większości z nas kojarzy się z majówką, a co za tym idzie wspaniałymi, choć jeszcze wiosennymi urlopami. W tym roku nam się poszczęściło i jest to naprawdę sporo dni. Jeżeli zostajecie w domach to też się nie martwcie, bo na ulicach będzie pusto, więc również doznacie ciszy i spokoju. A nuż uda Wam się wyskoczyć do pobliskiego lasu, czy nad jezioro.

Z ciekawostek związanych z etymologią nazwy tego zielonego miesiąca można przeczytać, że pochodzi ona od bogini Mai, matki boga Merkurego i została zapożyczona przez większość języków europejskich, więc obojętnie dokąd polecicie to przed majem nie uciekniecie. Słowo maj stanowi również określenie młodej ziemi, która w całej swej krasie występuje w tym miesiącu. Według starej legendy Bóg Ojciec w maju stworzył świat.

W języku polskim określenie "maić" oznacza tyle samo, co stroić. Dlatego kochane Panie, wskakujemy w kwieciste sukienki i podbijamy świat swoim wdziękiem i urodą. Jednak nie chowajcie zbyt głęboko swoich ciepłych rzeczy, bo zimna Zośka może jeszcze u nas zawitać, a wraz z nią zimny i deszczowy czas.

Pozdrawiamy

Zespół Orkiszowych Pól