Zespół Orkiszowych Pól

"Motywujemy, wspieramy i towarzyszymy w drodze do zdrowia."

Zespół Orkiszowych Pól

Dorota ŁapaDorota Łapa

DIETETYK, SPEC. DIETETYKI TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, PIELĘGNIARKA
pomysłodawca i współzałożycielka


Od dzieciństwa interesował mnie człowiek i zawsze chciałam nieść pomoc. W 2006 roku ze względu na bardzo silne problemy alergiczne dzieci, zmęczona leczeniem klasycznym nie dającym efektów, podjęłam walkę żywieniową bazującą na wiedzy zaczerpniętej z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nauczyłam się gotować wg Pięciu Przemian. Efekty były zadziwiające, a wiedza fascynująca. Od tego czasu miałam potrzebę wielkiego dzielenia się zdobytymi doświadczeniami z bliskimi i przyjaciółmi. W listopadzie 2010 ukończyłam kurs Dietetyki Leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie prowadzonym przez Inę Diolosę. W swej pracy łączę wiedzę dietetyki klasycznej i fizjologii żywienia człowieka z prawami natury, tak bardzo szanowanymi przez tradycje wschodnie odzwierciedlone m.in w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Interesuje mnie również Medycyna św. Hildegardy i jej zalecenia dietetyczne. Krzewienie wiedzy o naturalnym i dobrym odżywianiu dostosowanym do indywidualnych potrzeb człowieka traktuję jak misję. Wszelkie działania wykładowe, edukacyjne i doradcze jakie mogłam ofiarować przyjaciołom i znajomym przekonały mnie, że warto zaangażować swoje siły i rozpocząć działalność doradczą i edukacyjną dla wszystkich potrzebujących.

Monika Czarnecka

Monika Czarnecka
współzałożycielka


Jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki wspaniałych dzieci. To dzięki nim, ich chorobom i wobec bezradności medycyny zainteresowałam się odżywianiem, ziołami i naturalnymi terapiami. Tymi prostymi, mądrymi sposobami wyciągnęłam starsze dzieci z przewlekłego kaszlu, problemów skórnych i astmy oskrzelowej. Początki były trudne: protest dzieci na nowe jedzenie, potrawy, które nie zawsze się udały... Całą rodziną z dnia na dzień wykluczyliśmy mleko krowie, pszeniecę, biały cukier. Przeszliśmy solidne oczyszczanie. Efekty były cudowne i poczułam, że  tą wiedzą i doświadczeniem chcę dzielić się z innymi. Dlatego dołączyłam do Doroty Łapy współtworząc Orkiszowe Pola. Od czasu pierwszych zmian minęło już 10 lat. Przez ten czas pokochałam kuchnię, odkryłam jej urok i pełnię smaków, nauczyłam się gotować wg 5 przemian, ukończyłam kurs dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz kurs mikroskopowego badania żywej kropli krwi. Przez te lata widzę, jak bardzo wzmocniłam odporność moich najbliższych. Dzieci doskonale reagują na zioła i naturalne zabiegi, z infekcjami radzimy sobie domowymi sposobami, mąż schudł i trzyma wagę. Patrząc na te sukcesy, widzę, że podjęty wysiłek miał sens. Tego życzę i Wam!

Izabela MajdańskaIzabela Majdańska

DORADCA KLIENTA W SKLEPIE


Absolwentka Kursu Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Orkiszowe Pola i doradca klienta w sklepie stacjonarnym Orkiszowych Pól przy ulicy Strzeszyńskiej w Poznaniu.

Własne doświadczenie i ograniczone możliwości medycyny konwencjonalnej w leczeniu chorób autoimmunologicznych spowodowały moje zainteresowanie kwestiami oczyszczania organizmu, medycyną alternatywną, zielarstwem i medycyną wschodu, a w konsekwencji – zaowocowały ukończeniem kursu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i pasją do kuchni pięciu przemian.

Moja droga była długa, ale zakończona powodzeniem, również dzięki podjęciu współpracy z Orkiszowymi Polami – najpierw na płaszczyźnie leczniczej i szkoleniowej, a następnie – zawodowej.

Praca w sklepie Orkiszowych Pól pozwala mi łączyć dotychczasowe doświadczenia z pracy w handlu z wiedzą o leczeniu poprzez prawidłowe odżywanie, w tym również – dzięki licznym kursom i szkoleniom organizowanym przez naszych dostawców. Jako doradca klienta zapraszam do wizyty i rozmowy w naszym sklepie stacjonarnym – zawsze chętnie pomożemy.