Zespół Orkiszowych Pól

"Motywujemy, wspieramy i towarzyszymy w drodze do zdrowia."

Zespół Orkiszowych Pól

Dorota ŁapaDorota Łapa

DIETETYK, SPEC. DIETETYKI TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, PIELĘGNIARKA
pomysłodawca i współzałożycielka


Od dzieciństwa interesował mnie człowiek i zawsze chciałam nieść pomoc. W 2006 roku ze względu na bardzo silne problemy alergiczne dzieci, zmęczona leczeniem klasycznym nie dającym efektów, podjęłam walkę żywieniową bazującą na wiedzy zaczerpniętej z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nauczyłam się gotować wg Pięciu Przemian. Efekty były zadziwiające, a wiedza fascynująca. Od tego czasu miałam potrzebę wielkiego dzielenia się zdobytymi doświadczeniami z bliskimi i przyjaciółmi. W listopadzie 2010 ukończyłam kurs Dietetyki Leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie prowadzonym przez Inę Diolosę. W swej pracy łączę wiedzę dietetyki klasycznej i fizjologii żywienia człowieka z prawami natury, tak bardzo szanowanymi przez tradycje wschodnie odzwierciedlone m.in w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Interesuje mnie również Medycyna św. Hildegardy i jej zalecenia dietetyczne. Krzewienie wiedzy o naturalnym i dobrym odżywianiu dostosowanym do indywidualnych potrzeb człowieka traktuję jak misję. Wszelkie działania wykładowe, edukacyjne i doradcze jakie mogłam ofiarować przyjaciołom i znajomym przekonały mnie, że warto zaangażować swoje siły i rozpocząć działalność doradczą i edukacyjną dla wszystkich potrzebujących.

Monika Czarnecka

Monika Czarnecka
współzałożycielka


Jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki wspaniałych dzieci, które nadają sens naszemu życiu. To dzięki nim, ich chorobom i wobec bezradności medycyny konwencjonalnej zainteresowałam się dogłębnie odżywianiem, ziołami i naturalnymi terapiami. Tymi prostymi, mądrymi sposobami wyciągnęłam starsze dzieci z przewlekłego kaszlu, problemów skórnych i astmy oskrzelowej. Początki były trudne: protest dzieci na nowe jedzenie, potrawy, które nie zawsze się udały... Jednak pragnienie zdrowia dla najbliższych wyzwoliło we mnie ogromną determinację. Całą rodziną z dnia na dzień odstawiliśmy mleko krowie, białą mąkę, biały cukier. Przeszliśmy solidne oczyszczanie. Efekty były cudowne, dlatego mam tak ogromne przekonanie, do tego czym dzisiaj się zajmuję i pragnę dzielić się moim doświadczeniem, dodawać sił tym, którzy tak jak ja swego czasu, zmagają się z trudami nawyków żywieniowych. Od czasu pierwszych zmian minęło już pięć lat. Przez ten czas pokochałam kuchnię, odkryłam jej urok i pełnię smaków, nauczyłam się gotować wg 5 przemian, ukończyłam kurs dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz kurs mikroskopowego badania żywej kropli krwi. Przez te lata widzę, jak bardzo wzmocniłam odporność moich najbliższych. Dzieci doskonale reagują na zioła i naturalne zabiegi, z infekcjami radzimy sobie bez chemii, mąż schudł i trzyma wciąż swą wagę. Patrząc na te sukcesy, jestem dumna z nas i widzę, że podjęty wysiłek miał sens. Marzę o życiu w równowadze i wewnętrznej harmonii.

Basia BatisBasia Batis

KIEROWNIK DS. EDUKACJI


Od samego początku Orkiszowych Pól kibicuję Dorocie Łapie nie tylko w pasji z jaką buduje własną firmę, ale też w misji pomagania ludziom. Niestygnący zapał i entuzjazm jest dowodem na to, że robi coś bardzo ważnego. Bardzo się cieszę, że mogę należeć do jej zespołu i wesprzeć ją w obszarze edukacyjnym. Świadomość tego co jemy i co podajemy na stołach naszym najbliższym jest niezbędna do prawidłowego planowania własnego menu, do dobrych wyborów produktów, które mają nam służyć, a nie wpędzać w kłopoty.

Kuchnia 5 Przemian – czego doświadczyłam na własnej skórze – potrafi wyciągnąć z dolegliwości, do których już się nawet przywiązaliśmy. I jak dla mnie to całkiem pyszny pomysł, żeby leczyć się przez jedzenie. Lubię jeść, lubię gotować a moje szuflady są pełne przypraw i wiem, że wiele smaków jeszcze przede mną nieodkrytych.


  

 

Asia Klafkowska-BłaszakJoanna Klafkowska-Błaszak

 KIEROWNIK SKLEPU NA OS. BATOREGO


Mam dwójkę dzieci córkę Marysię i syna Tomka. Dzieci są alergikami - często chorowały na anginy, a Marysię nękały przez lata dodatkowo ataki napadowego suchego kaszlu. Medycyna tradycyjna nie dawała ,,rady’’. Od antybiotyku do antybiotyku, wziewy, sterydy itd. Ta sytuacja powodowała, że zaczęłam szukać innych rozwiązań i zainteresowałam się naturalnymi metodami odżywiania i  „leczenia”. Spotkałam się z Dorotą Łapą i dzięki jej zaleceniom stopniowo zmieniłam dietę w naszym codziennym życiu. Po zastosowaniu prostych zasad odżywiania z udziałem zdrowych, naturalnych składników pokarmowych dzisiaj mogę potwierdzić, że te zmiany żywieniowe przyniosły oczekiwany rezultat. Ten sukces spowodował, że całkowicie zmieniłam swoje życie i to w różnych jego aspektach. Zaczęłam interesować się Medycyną Chińską, w tym gotowaniem wg Pięciu Przemian. Ukończyłam roczny kurs dietetyki profilaktycznej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który upewnił mnie, że jest to droga, którą chcę dalej iść. Od września 2014 r. mam możliwość aktywnego uczestnictwa w tej misji, prowadząc drugi  sklep Orkiszowych Pól. Jestem spełnioną i szczęśliwą osobą.

Wioletta JaworskaWioletta Jaworska

 ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU NA OS. BATOREGO


Jestem w miejscu, w którym chciałam być. Nie od zawsze, ale od czasu, gdy zrozumiałam, jak odżywianie wpływa na moje życie… Odżywianie dla mnie to nie tylko zaspokajanie głodu, to dużo szersze pojęcie, część pewnej bardzo logicznej filozofii. Orkiszowe podziwiam za coraz większą wolę i siłę walki o zdrowie ludzi, entuzjazm w propagowaniu życia, niosącego zadowolenie.

Joanna MierkiewiczJoanna Mierkiewicz
SPECJALISTA DS. OBSŁUGI KLIENTA NA OS. BATOREGO


Jako dziecko nie marzyłam, by zostać lekarzem, piosenkarką, czy strażakiem. Wiedziałam natomiast, że chcę pomagać ludziom. W liceum zainteresowałam się tematyką żywienia, dlatego naturalnym wyborem były dla mnie studia na kierunku Technologia Żywności ze specjalizacją Dietetyka. Już od pierwszego roku dołączyłam do Koła Naukowego Dietetyków, a na ostatnim roku studiów magisterskich podjęłam studia II stopnia na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu – wszystko po to, by wiedzieć coraz więcej. Wiedzę zgłębiałam dalej pracując w poradnictwie dietetycznym oraz w Katedrze Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Poznałam „od podszewki” dietetykę akademicką i poczułam, że to nie do końca jest „moja bajka”.
Urodziłam synka – alergika, co było dla mnie bodźcem do dalszego pogłębiania wiedzy dietetycznej. Zdobytą wiedzę stosujemy w praktyce i cieszymy się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Nadal czuję niedosyt i tak już chyba zostanie – dietetyka to obszerna dziedzina, która cały czas się rozwija, a ja pragnę ją poznać najlepiej jak się da, by móc nieść pomoc innym.