Spać czy nie spać - oto jest pytanie!

Witamy serdecznie,

W poprzednich odcinkach… jak wasz oddech? Pamiętacie o nim? A jak Wasze myśli? Czy udaje się je ułożyć, czy galopują bez opamiętania? To praca na dłużej, ale myśl wraz z oddechem uda się w końcu zgrać i oswoić. Do tych dwóch elementów dorzućmy sen. Mam wrażenie, że w dzisiejszym świecie wstydzimy się spać. Funkcjonuje mylne przekonanie, że ten kto wcześnie chodzi spać albo śpi 8 godzin to pewnie nie ma co robić, może leń, a może ktoś coś za niego robi. Sen to czynność fizjologiczna i nie można jej lekceważyć, zapominać lub ją wyśmiewać. Czy naprawdę nie możemy wyciszyć swojej aktywności ok. 22.00? Chodzenie spać po północy ma już tylko czysto rekreacyjne znaczenie – nasz organizm się nie zregeneruje tej nocy. Jeśli to chwilowa sytuacja – to ok, jeśli natomiast trwa to tygodniami, miesiącami, a może i latami – to sprawa jest już poważniejsza. Sen przed północą dla organizmu liczy się podwójnie, wtedy nasza wątroba ma szansę na przefiltrowanie naszej krwi – wtedy i tylko wtedy. Jeśli tego nie zrobimy to całymi latami chodzimy z „brudną” i zanieczyszczoną krwią – zakwaszamy się na maksa. To prosta droga do chorób, których obawiamy się najbardziej czyli nowotworów. Taki zwykły sen może uratować nam życie! I nie szukajcie wymówek, że kto „za was to wszystko zrobi” – wciąż Wy, ale trochę wolniej.

Wciąż przechodzimy przez okres Wielkiego Postu, zachęcamy do pomyślenia o oczyszczaniu wiosennym. Może trochę mniej mięsa, więcej warzyw gotowanych, mniej alkoholu i słodyczy – czas odciążyć nasze wnętrze. Jeśli bardziej kompleksowo, ktoś o tym pomyśli to zapraszamy na oczyszczania wyjazdowe do Gąsek – informacje o terminach znajdują się na stronie oczyscorganizm.pl.

W przyszłym tygodniu Dzień Kobiet! Różny mamy stosunek do tego święta, ale żeby tulipany nie były samotne polecamy rabat 5% na produkty, które mogą stać się miłym upominkiem, a są to: oleje arganowe i wszystkie rodzaje herbat Yoga Tea.

Od lutego w naszym gabinecie na os. St.Batorego przyjmuje Anna Bober – niektórym już znana osoba z naszych wykładów i warsztatów. Pani Anna Bober jest Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, Dietetyk wg Medycyny Chińskiej. W swojej pracy z pacjentem wykorzystuje dietę, zioła, akupunkturę ucha. A 2 marca w godzinach od 10.00 do19.00 serdecznie zapraszamy na konsultacje dietetyczne oraz oraz akupunkturę ucha za połowę ceny. Pierwsze 15 minut konsultacji jest bezpłatne! Zapisy: 500 182 594.

Kolejną ciekawą propozycją, jest możliwość skorzystania z masażu tui na – Danuta Bogdaniec, która gościła u nas na początku lutego, będzie przyjmowała w gabinecie na os. St. Batorego 5 i 7 marca. Zapisy pod numerem: 539 300 149.

12 marca– w sklepie na os. St. Batorego odbędzie się pokaz z degustacją pt: „Wegańska Wielkanoc", a w programie: wielkanocna baba drożdżowa, pasta bezjajeczna, majonez wegański sos śmietanowo-serowy (bez śmietany i sera). Całość poprowadzi Agnieszka Pawelczak - doradca żywieniowy łączący wiedzę z zakresu dietetyki klasycznej oraz dietetyki według TMC, certyfikowany refleksolog w zakresie refleksologii głowy i twarzy metodą Inge Dougans (Międzynarodowa Akademia Refleksologii w Warszawie. Zapisy pod nr. Tel: 539300149

Nowością w naszych sklepach jest olej z miąższu rokitnika – kto poznał się już na tym maleńkim owocu, na jego mocy i sile będzie na pewno usatysfakcjonowany. Nasze księgarskie półki zostały odświeżone i pojawiły się na nich nowe tytuły m.in.: Trzy kroki do zdrowia, Nowoczesne zasady odżywiania, Przepisy mistrzów, Zdrowie zaczyna się w brzuchu, Jaglany detoks, Gdy bolą stawy, Nie daj się zjeść grzybom candida, Jak w sposób naturalny zachować swój pęcherzyk żółciowy.

Zapraszamy do wizyty na nasz blog kulinarny Gotuj z Orkiszowymi – znajdziecie tam przepis na zupę miso w sam raz na początek wiosny.

W tym tygodniu wśród wydarzeń polecamy wykład naszej dietetyczki Magdaleny Lubiewskiej pt. „Żywienie przy miażdżycy i układzie krążenia” – wtorek 1 marca godzina 17.30. W piątek rozpoczynamy długo wyczekiwane seminarium specjalistyczne z Bartoszem Chmielnickim „Fizjologia narządowa – ZangFu w TCM”. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszamy serdecznie. O Dniu Kobiet już było, ale przypomnę tylko, że 8 marca organizujemy wege warsztat właśnie z tej okazji. Najlepiej ten dzień uczcić w miłym towarzystwie – może zaprosić koleżankę, mamę lub teściową i wybrać się na wspólne gotowanie.

Kochani Nasi!

Dobrych snów Wam życzymy!

Zespół Orkiszowych Pól!