Czasem słońce, czasem... grad?

Witamy serdecznie,

Obserwując dynamiczne zmiany w obecnej porze roku: czasem słońce, czasem deszcz, trochę gradu i płatki śniegu na ozdobę, a czasem wiatr, burza a zaraz potem tęcza i rozćwierkana cisza – pomyślałam, że wiosna ma charakter dziecka. Czekamy na jedno i drugie, wypatrując, tęskniąc, niecierpliwiąc się. Jak już są to czasem za głośno, czasem za zimno, nieprzewidywalnie, ale jak zaświeci słońce, a dziecina akurat ma  dobry nastrój to szczęście nas wypełnia po brzegi. Zmienny humor wiosny i dziecka nas zaskakuje – tyle się może wydarzyć! Ta dynamiczna zmienność też jest ciekawa, nie pozostawia nas w stagnacji – ale proszę Was nie narzekajcie! Doceńcie to! Zachwyćcie się i śniegiem w maju i kaprysami wieku młodzieńczego to za chwilę przejdzie, minie czy dane nam będzie zobaczyć to jeszcze raz? – nikt tego nie zagwarantuje.

W kalendarzu chińskim zaczyna się okres Dojo – czyli okres przejściowy w elemencie Ziemi trzeba zadbać o nasz układ trawienny :) . To również oznacza, że to ostatni dzwonek na oczyszczanie organizmu i być może wątroby. Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdowych „detoxach” – w najbliższy piątek 13 maja – więcej szczegółów na oczyscorganizm.pl. A z tej okazji w naszych sklepach od 9 maja do 22 maja proponujemy 10% rabatu na sok z pokrzywy 100%, który doda nam witalności i odmłodzi nasze ciało zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Na taki sam rabat można liczyć kupując książki : "Skuteczna kuracja oczyszczająca", "Dieta oczyszczająca wątrobę" , "Jaglany detox". Jeśli nie wiecie, czy temat oczyszczania wątroby Was dotyczy to proponuję zapoznać się z krótkim testem wątrobowym – w parę chwil dowiecie się o sobie ciekawych rzeczy. Test znajduje się na naszej stronie internetowej. Planujemy też wspierać Was wiedzą o produktach, które mają właściwości oczyszczające lub wspierają ten proces – obserwujcie nas na Facebooku. Zachęcamy też do lektury kwartalnika Hipoalergiczni, w którym m.in. polecamy artykuły: "Głoduj, oczyszczaj się" a także o tym co na stres pomaga czyli "Wyluzuj! Magnez na stres". Znajdziecie też krótką notkę z Konferencji Zdrowy Uczeń. Przypominamy, że nasze sklepy również prowadzą sprzedaż biletów na Seminarium prof. Colina Thomasa Campbell’a, które odbędzie się 28 maja w Sali Ziemi w Poznaniu. Jeśli ciekawi Was chcielibyście się przygotować do tego spotkania to polecamy film: http://weganizm.blox.pl/2011/05/Widelce-zamiast-nozy.html

Na blogu kulinarnym Gotuj z Orkiszowymi zielono już od jakiegoś czasu… kontynuujemy jego odcienie czyli zupa szpinakowa.

Pracowite tygodnie też na polu edukacji, co prawda nie ma już miejsc na wykład dr Beaty Pieczyńskiej, ale polecamy warsztat poświęcony cukrzycy – chorobie, która już zaatakowała chyba każdą rodzinę i zaczynają coraz częściej chorować na nią dzieci  - to już w najbliższą sobotę. W kolejną sobotę warsztat o żywieniu dzieci – jak bilansować dietę najmłodszych. 23 maja zapraszamy na niecodzienny wykład w Orkiszowych Polach – zapraszamy wszystkich, którzy chcą aby ich praca i rozwój przebiegał harmonijnie.

Tym którzy chcieliby w pełni móc wykorzystywać właściwości ziół na co dzień zarówno w swoim środowisku jak i w gabinecie terapeutycznym polecamy kurs z ziołolecznictwa wg metody Jeremiego Rossa – to już 28 maja.

Wiosennych nieprzywidywalności

życzy

Zespół Orkiszowych Pól.