Zdrowie kobiety - zioła na bóle podbrzusza wynikające z zastoju Krwi

Kobiecość jest czymś wyjątkowym, szczególnym i niezwykłym…
Każdej z nas menstruacja towarzyszy przez większą część swojego życia a prawidłowa miesiączka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest oznaką zdrowia kobiety.
 
Bywa tak, że przed lub w trakcie menstruacji odczuwamy bóle podbrzusza, które
w zależności od stopnia dyskomfortu utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Często, aby skutecznie i szybko sobie pomóc wybieramy środki przeciwbólowe.
Pamiętajmy jednak, że prawidłowa menstruacja jest bezbolesna! Tabletka przeciwbólowa spowoduje chwilowe stłumienie bólu, natomiast nie wyleczy głównej przyczyny tej dolegliwości.   
Wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej często ból podbrzusza właśnie w tym czasie jest spowodowany zastojem Krwi!
 
Przyczyny zastoju Krwi bywają różne. Mogą być spowodowane długotrwałym zastojem Qi Wątroby, niedoborem Qi lub Krwi, nagromadzeniem wilgoci i śluzu czy zimnem!
 
Zastój Krwi objawia się m.in. bolesnymi, nieregularnymi miesiączkami, bólami podbrzusza, ciemną krwią menstruacyjną ze skrzepami lub także może spowodować zanik menstruacji.
 
Jakie naturalne pomoce mogą być skuteczne w tym czasie? - Odpowiednie zioła!
Każda kobieta, która boryka się z bólami podbrzusza powinna znać zioła, które wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej pomocne są w usuwaniu zastoju Krwi!

Kwiat krokosza barwiarskiego (Hong Hua) - pobudza krążenie Krwi, rozprasza zastój, uśmierza ból. Stosować od owulacji do okresu. Najlepiej zastosować w formie naparu: ½ łyżeczki zalać 250 ml gorącej wody. Do kupienia: TUTAJ

Nasiona brzoskwini (Tao Ren) - rozprasza zastój krwi, odblokowuje menstruację, uśmierza ból, pobudzają krążenie Krwi. Dawka 9g/dzień.
Do kupienia: TUTAJ
 
Owoc głogu (Shan Zha) - pobudza krążenie Krwi, rozprasza zastój Krwi w całym ciele.Owoc głogu można zaparzać lub dodawać do kompotów.
Do kupienia: TUTAJ

Jeżeli miewasz problemy z menstruacją i potrzebujesz wsparcia w tym zakresie zapraszamy do gabinetów naszych Dietetyków i Terapeutów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Umów się na wizytę już dziś:Dietetycy i Terapeuci TCM

Świetnym zabiegiem, który również pomoże przy bólach menstruacyjnych są zabiegi moksy, które wykonywane są w naszym Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola. Moksoterapia to starożytna chińska metoda dbania o zdrowie.

Jeśli potrzebujesz wiedzy o tym jak zadbać o swoje kobiece zdrowie na różnych etapach życia - zapraszamy również do naszej szkoły online - kurs Zdrowie kobiety! Warto zapoznać się również z innymi kursami dostępnymi w naszej szkole online - Budowanie Krwi, czy Podstawy kuchni 5 przemian.

Kobiety - dbajmy o siebie!